Grafika bez grafika

Inskape

 
Zpět: Kalendář
 

Na všechno opravdu nepotřebujete profesionálního grafika. Na tomto čtyřdílném kurzu vás naučíme prakticky používat bezplatný grafický program Inkscape. Budete se divit, jak je to snadné!

Co je to Inkscape?
Inkscape je jeden z nerozšířenějších vektorových grafických programů na světě, jehož plnou verzi si můžete stáhnout zdarma. Jednotlivé nástroje a funkcionalita se vyrovnají profesionálním komerčním programům. V Inkscapu dokážete vytvářet stejné věci jako například v Ilustrátoru, nebo Corelu. Vzhledem k tomu, že principy a nástroje vektorové grafiky jsou univerzální, nebude pro vás případný přechod na profesionální produkt nic složitého. Cena a výkon jsou proto hlavními argumenty proč se naučit používat právě Inkscape. Využijí ho profesionálové na volné noze, malé podniky i začínající grafici. Více o programu si můžete přečíst zde: www.inkscape.org

Co se na kurzu naučíte?
Asi 20 % času budeme věnovat teorii grafiky. Naučíte se používat základní kompoziční prvky a pravidla. Probereme zásady typografie. Povíme si něco o barvách, grafických formátech, exportu a importu grafických dat.
Přibližně 40 % času se budeme učit používat jednotlivé nástroje v programu Inkscape. Na konci kurzu budete umět ovládat 90 procent tlačítek a budete vědět, k čemu slouží.
Zbývajících 40 % času budeme věnovat praktické aplikaci. Co se naučíte teoreticky, si hned vyzkoušíte prakticky. Společně tak budeme dělat plakát, oboustranný leták A5, DL leták z formátu A4, vizitku, produktový obal (potisk na krabičku, láhev, nebo sáček), grafiku pro facebook (úvodní stránku, profilový obrázek, událost, příspěvek).


Pro koho je kurz určen?
Kurs je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit pracovat ve vektorovém grafickém programu.

Co budete na kurs potřebovat?
Vlastí počítač s myší – notebook s nainstalovanou aktuální verzí programu Inkscape.

Program je zdarma k volnému stažení. Stahujte zde: www.inkscape.org

Kdo kurz povede?
Celým kurzem vás provede lektor David Zandler. On sám program používá při své práci již více než 9 let. Několik let vyučoval počítačové programy na střední a vysoké škole. Má proto bohaté zkušenosti s výukou nejen tohoto programu.

Jaká je cena kurzu?
1990 Kč včetně DPH.

Kde bude kurz probíhat?
V prostorách Coworkingu Kočárovna na Zámeckém návrší v Litomyšli

Kdy se bude kurz konat?
Každý čtvrtek od 4. 10 do 25. 10 v čase od 18.00 do 21.00.

Jak se přihlásit?
Vyplňte náš on-line formulář: https://goo.gl/forms/orrcGp07rGSPRB1B2
Nejpozději do tří pracovních dnů od nás dostanete potvrzující e-mail, společně se zálohovou fakturou na uhrazení celého kurzu.

Máte otázky?
Volejte: 777 100 897
Pište: david.zandler@zamecke-navrsi.cz

Těšíme se na vás.
https://www.zamecke-navrsi.cz